Spotkanie

W widoku spotkania jako nauczyciel możesz zapoznać się z jego szczegółami. Możesz w tym miejscu dzielić się z uczniem materiałami dydaktycznymi i zadać mu zadanie domowe. Na koniec możesz spisać podsumowanie, które będzie udostępnione profilu ucznia.

Ogólne

W zakładce ogólne wyświetlą Ci się podstawowe informacje, czyli data, czas trwania spotkania, forma spotkania oraz czy jest to spotkanie cykliczne.

Klikając przycisk Rozpocznij spotkanie na jego początku, pojawi się licznik odmierzający czas trwania danego spotkania zgodnie z jego długością.

Jeżeli spotkanie jest cykliczne, pod terminem spotkania pojawią się strzałki umożliwiające przełączanie się pomiędzy poprzednimi lub kolejnymi spotkaniami z cyklu.

Do danego spotkania można wybrać sceniariusz zajęć. W przypadku, gdy jest to spotkanie cykliczne i poprzednie spotkanie miało wybrany scenariusz zajęć, system automatycznie podpowie nam kolejny scenariusz z danego cyklu scenariuszy.

Uczestnicy

W sekcji Uczestnicy znajdziesz listę uczniów, zapisanych na zajęcia. Klikając w imię i nazwisko ucznia możesz szybko przejść do profilu ucznia w Totedi, a w status płatności, łatwo dodać wpłatę za zajęcia.

Klikając w ikonę obok imienia i nazwiska można zaznaczyć jego obecność na zajęciach.

Materiały edukacyjne

Po wybraniu danego scenariusza zajęć wyświetlą Ci się automatycznie materiały edukacyjne, które były wcześniej przypisane do danego scenariusza.

Materiały edukacyjne dzielą się na 3 kategorie.

  1. Pliki,
  2. Linki,
  3. Załączniki.

Oprócz materiałów przypisanych do scenariusza zajęć, możesz udostępnić dodatkowe materiały dotyczące tej lekcji, np. zdjęcie zeszytu, nagranie lekcji czy też wyeksportowaną tablicę multimedialną.

Sprawdzenie wiedzy

W tej zakładce wyświetlą się punkty zaznaczone w poprzedmin podsumowaniu spotkania i pogrupowane względem uczniów.

Klikając w prawy górny przycisk Pokaż pytania, możesz wyświetlić przykładowe pytania wraz z odpowiedziami, by szybko i wygodnie sprawdzić wiedzę ucznia z poprzednich wspólnych zajęć.

Przykład: Jaś i Staś mają razem codziennie lekcje z języka angielskiego. Obydwoje byli obecni w poniedziałek i nauczyciel wypełnił ich sekcję Uczeń potrafi w sekcji Podsumowanie. We wtorek Staś nie był obecny na lekcji. W środę na lekcji nauczyciel mógł sprawdzić wiedzę Jasia z lekcji wtorkowej natomiast Stasia z lekcji poniedziałkowej.

Nauczyciel może ocenić wiedzę ucznia za pomocą gwiazdek w skali od 1 do 5, oraz dodać komentarz do oceny.

Sprawdzenie zadań

Tutaj zobaczysz listę zadań domowych, które zostały zadane na poprzednim spotkaniu w zakładce Podsumowanie spotkania

Uczeń może w swoim panelu wprowadzić rozwiązania zadania domowego w formie tekstowej lub wgrywając plik, np. zdjęcie kartki z rozwiązaniem zadania. A Ty z kolei sprawdzając rozwiązanie zadania domowego, możesz je ocenić za pomocą gwiazdek w skali od 1 do 5.

Podsumowanie

Miejsce, w którym podsumowujesz spotkanie, w celu udostępnienia tych informacji uczniowi i/lub jego opiekunowi.

Uczeń pofrafi

Możesz wybrać zagadnienia, które zostały przerobione podczas zajęć w celu ułatwienia weryfikacji wiedzy na kolejnych zajęciach.

Ta sekcja wyświetli się jeżeli będzie wybrany scenariusz spotkania oraz będzie on miał uzupełnione punkty Uczeń potrafi.

Zadanie domowe

Możesz wybrać zadania domowe przypisane do scenariusza zajęć. 

Ta sekcja wyświetli się jeżeli będzie wybrany scenariusz spotkania oraz będzie on miał uzupełnione punkty Zadanie domowe.

Podsumowanie tekstowe

Możesz dodać dodatkowy opis do spotkania.  

Indywidualne podsumowania

W przypadku, gdy w zajęciach bierze udział więcej niż 1 uczeń, masz możliwość dodania wszystkich powyższych informacji zbiorowo oraz indywidualnie do każdego ucznia. 

Powiązane artykuły


Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?